שותפים לדרך

אגף א', חינוך על יסודי, משרד החינוך

אגף א' חינוך על יסודי פועל בתוך המנהל הפדגוגי ומתאם מהלכים פדגוגיים במוסדות החינוך שבתחום אחריותו, עם אגפי הגיל האחרים ועם אגפים מקצועיים נוספים.

האגף מקדם את פעילותו החינוכית בשיתוף פעולה עם יחידות המטה השונות שבמשרד, עם המחוזות ועם הבעלויות האחראיות על מוסדות החינוך.

אגף א' חינוך על יסודי פועל לבניית מערכת הוראה – למידה-  מקצועית, המתחשבת בשונות ומאפשרת התקדמות והגעה למצוינות אישית.

המינהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער

חזון המינהל הוא פיתוח והפעלת תשתית ארצית ליישום פתרונות חינוכיים הוליסטיים וחדשניים בקרב אוכלוסיות מהמרחב הכפרי - מועצות אזוריות, אוכלוסיות יעודיות חלקם מהפריפריה החברתית והגאוגרפית (פנימייתי מלא/חלקי) ובקרב אוכלוסיות בתהליכי עלייה וקליטה. מתוך ראייה רחבה של צורכי החברה המשתנים ומתן מענה לשם מימוש הפוטנציאל של כל התלמידים.

משרד החקלאות ופיתוח הכפר

המשרד האחראי מטעם הממשלה על החקלאות והמרחב הכפרי. בין פעילויותיו העיקריות של המשרד: תכנון ופיתוח ההתיישבות, החקלאות והכפר, מתן שירותים וטרינריים, שימור קרקע וניקוז. המשרד משתף פעולה עם גופים ציבוריים.

בת שלמה

יקב בת שלמה הינו יקב בוטיק איכותי, בבעלות משפחת וורטמן, הממוקם במושבה בת שלמה הנמצאת בשוליו הדרומיים של הר הכרמל ליד זיכרון יעקב ובנימינה. היקב שם דגש על יינות איכותיים לבנים המיוצרים כולם מחלקות בבעלות היקב (כ-28 דונם של כרמים חדשים אשר נטעו בבת שלמה).

יקב בת שלמה מתמחה ביין סוביניון בלאנק ובעתיד ייצר גם יינות אדומים.

עמק המעינות

"עמק המעיינות" המשתרע מעמק הירדן בצפון ועד נחל בזק בדרום, מהגלבוע במערב ועד נהר הירדן במזרח, הוא אחת מפנינות הטבע המיוחדות והיפות בישראל.
שפע המעיינות (כ- 40 במספר) הביאו לעמק מתיישבים לאורך כל ההיסטוריה האנושית כולה.
כיום מונה אוכלוסיית העמק 12,500 אלף תושבים החיים בכבוד הדדי וסובלנות ב- 24 יישובים בהם 16 קיבוצים (מהם 6 דתיים), 6 מושבים, מושבה וכפר לשיקום נפגעי סמים ואלכוהול.

 

קיבוץ טירת צבי

טירת צבי, הקיבוץ הדתי הראשון בישראל ובעולם, נמצא בפתחו של גן-עדן, בדרום עמק בית שאן. הקיבוץ עלה על הקרקע בשנת 1937 כאחד מיישובי "חומה ומגדל" ומאז, הפכו אותו חבריו לגן מלבלב ופורח בגבולה המזרחי של מדינת ישראל.

טירת צבי הינו הקיבוץ הדתי הראשון שעלה על הקרקע, במסגרת תנועת 'הקיבוץ הדתי'. תקוותם וחזונם של המייסדים היו להגשים הלכה למעשה את חזון 'תורה ועבודה'. הקיבוץ נקרא על שמו של מבשר הציונות, הרב צבי הירש קלישר ודרך תורה עבודה, היא דרכו של הקיבוץ עד עצם היום הזה. בשנת תשע"ה קיבלה טירת צבי לתוכה את תכנית רגבים אשר חניכיה מגשימים בדרך חינוכם את רעיון תורה ועבודה

ביובי

ביו-בי הינו מפעל ייחודי המגדל ומיישם חרקים ואקריות מועילים לצרכים חקלאיים. על אלה נמנים אויבים טבעיים להדברה ביולוגית של מזיקים, דבורי בומבוס להאבקה טבעית במבנים סגורים ובשטחים פתוחים, וכן גלמים מעוקרים של זבובים זכרים וזבובים זכרים מעוקרים לפיזור בשטחים חקלאיים. המפעל בבעלות קיבוץ שדה אליהו, תום בר ותום אחזקת ונכסים וממוקם בשדה אליהו שבעמק המעיינות.

accessibility